ממותג ואופנתי או אורתופדי ובריאותי: איך בוחרים תיק לבית הספר?

נכתב ע"י ליאור חן עודכן בתאריך 13/8/2023

קניית הילקוט הראשון לבית הספר הוא רגע מאוד מרגש שמסמל מעבר מהגן לבית הספר. באתרי האונליין והרשתות תוכלו למצוא אינסוף תיקי בית ספר ממותגים. אז איך בוחרים את התיק הנכון? 

מבין כל הקניות (ויש לא מעט) לבית הספר, התיק הוא הפריט המשמעותי ולרוב היקר ביותר בסל החזרה לבית הספר.
מחברות, קלמר, עפרונות, קופסת אוכל ובקבוק מים מצטברים למשקל די גדול ולילדים קטנים לא פשוט לסחוב את כל הציוד. אז מה עושים? הולכים עם הילד לבחור את התיק, מוודאים שהוא נוח ופונקציונלי.
ילדים נוטים לבחור את תיק בית הספר לפי המותג, הדמות שמופיעה על התיק והצבעים האהובים עליהם. למרות הפיתוי, יותר חשוב לקנות תיק גב אורתופדי וכמה שיותר בריאותי במטרה לשמור על גב הילדים לאורך השנים, תיק שימנע כאבים בכתפיים ובגב כמו גם בעיות יציבה בהמשך.

תיק בית ספר מותאם לגב

בקנית תיק לכיתא א' מומלץ לבחור ילקוט בית ספר עם תמיכה מקסימלית לגב. העדיפו גב קשיח ומרופד עם ריפוד באזור השכמות ובגב התחתון, בשילוב רצועות מתכווננות שיתאימו לילד במהלך כל השנה וגם בשנים לאחר מכן. כתפיות רחבות ותאים רבים יחלקו טוב את המשקל ויאפשרו נשיאה נכונה על הגב. תיק בית ספר הוא לא סתם עוד תיק. חשוב להדריך את הילדים איך לחלק את המחברות והספרים בצורה נכונה בתיק כדי שיהיה להם קל למצוא כל דבר. לפני קנייה התיק בדקו שהילד מצליח להדק לבד את הרצועות כדי שהגב יהיה ישר ויהיה לו נוח. במידה ויש לתיק מספר תאים העדיפו לאחסן את האוכל בתא נפרד כדי שלא ילכלך את הספרים.

תיק בית ספר עם גלגלים

הילדים סוחבים על הגב משקל רב. כדי להקל עליהם תוכלו לקנות תיק טרולי אותו הם יוכלו להסיע מהבית לבית הספר ובחזרה. ניתן לרכוש תיק ועגלת טרולי בנפרד כך שתהיה לילדים את האופציה לבחור במה שיותר נוח להם באותו היום. כשקונים עגלה לתיק בית ספר, חשוב להקפיד להתאים את גובה ידית הנשיאה לגובה הילד.
מומלץ לבדוק לפני תחילת השנה אם יש לוקרים או ארוניות בבית הספר שהילדים יוכלו לאחסן את הספרים והמחברות ללא צורך לסחוב את כל הציוד יום יום.

מחיר

השיקולים בבחירת תיק לבית הספר צריכים להיות נוחות וארגונומיה ופחות מראה למרות שברור לנו שזה לא פשוט. מומלץ לקחת את הילדים אתכם לחנות ולבחור ביחד את התיק. אם יש תיק של אח גדול שהוא במצב טוב ניתן ורצוי להשתמש בו. אפשר לשדרג אותו עם קישוטים שונים וקצת פאצ'ים או מחזיקי מפתחות.

תיק בית ספר לנוער

בני נוער לרוב יבחרו ילקוט בוגר יותר, אופנתי וטרנדי. גם אצל בני הנוער חשוב לשים לב לקנות תיק גב חזק ואיכותי. תיק שלא יאבד מצורתו גם לאחר סחיבת משקל כבד. נערים ונערות יעדיפו לבחור לבד את התיק אבל למרות זאת, נסו לתת להם מספר טיפים שיכוונו אותם לתיק כמה שיותר איכותי ובריאותי לגב שלהם.

קנייה נכונה

ברשתות תוכלו למצוא לא מעט מבצעים על מוצרי חזרה לבית ספר ובינהם גם ילקוטים. לפני שאתם ממהרים לקנות, ערכו השוואה בין החנויות השונות ובין אתרי האונליין של הרשתות. הרבה פעמים תופתעו לגלות מבצעים שונים בחנות האונליין לעומת בחנות בקניון. תוכלו ללכת למדוד תיקים לבית ספר ולאחר מכן להזמין אותם מהאתר במחיר נמוך מהחנות. בנוסף, מומלץ לאסוף בקאשיו לפני הקניה קוד קופון לתיק בית ספר שיתן לכם הנחה נוספת כדי שתקנו תיק בית ספר נייק, תיק קל גב, תיק ממותג במחיר נוח.

טיפים לקניית תיק בית ספר:

* קנו תיק גב אורטופדי שעומד בתקן הישראלי המחמיר ביותר.

* התאימו את התיק לגיל הילד, גובהו ומשקלו.

* מומלץ לרכוש תיק גב לבית ספר עם תאים רבים כדי לחלק את המשקל בצורה טובה יותר.

* קנו תיק עם אחריות מורחבת לפחות לשנה

* וודאו שהתיק ממוקם במרכז הגב כשהחלק התחתון בקו המותן והחלק העלין בעורף.

* השתמשו בקופונים לתיקים כדי לחסוך בסל הקניות ללימודים.