להחליף את החד פעמי ברב פעמי - קפה

אין כמו לפתוח את הבוקר עם קפסולת הקפה האהובה עלינו והריח שמתפזר בבית... אבל האם חשבנו פעם מה זה עושה לסביבה ולמקום בו אנחנו גרים?
הצטברות של פסולת במדינה קטנה כמו שלנו, גורמת בין היתר לזיהום מי התהום, זיהום הקרקע, פגיעה בבעלי החיים ומגוון של נזקים אקולוגיים נוספים. בתחום הקפה יש אופציות יותר אקולוגיות שיכולות להיות טובות לנו וגם לסביבה.
לכן הכנו רשימה של מספר פריטים שניתן להחליף מחד פעמי לרב פעמי.


קפסולות


הקפסולות בהן אנחנו משתמשים עשויות מפלסטיק או אלומיניום. את קפסולות האלומיניום ניתן למחזר אינסוף פעמים. חברת Nespresso עושה את זה בצורה טובה, ניתן לאסוף את קפסולות האלומיניום שלהם בשקית ייעודית ולהחזיר אותן לחנויות או ע"י שליח, כדי שידאגו למחזר אותן. בקפה שנשאר בקפסולה ניתן להשתמש לדישון גינה או העציצים שיש לכם בבית.
למרות כל זאת, ניתן לחסוך משאבים ולקנות קפסולה רב פעמית כמעט לכל מכונה. זוהי קפסולה נוחה לשימוש ותפעול, הניתנת למילוי בקפה האהוב עליכם.
ומה לגבי המחיר? זה לא סוד שקפסולות קפה הן הדרך היקרה ביותר להכין את הקפה שלכם, שימוש בקפסולה רב פעמית יכול להוזיל את הוצאות הקפה בעד 80% וזה מטורף!

הנה שתי קפסולות רב פעמיות שמצאנו:

קפסולה רב פעמית למכונות קפה של נספרסו, שמתאימה לרוב מכונות הקפה
מחיר: החל מ-27 ₪
לקפסולה >>
קפסולה רב פעמית למכונת קפה illy
מחיר: 64 ₪
לקפסולה >>

כוסות

בגזרת הכוסות כבר אין צורך להשתמש בכוסות חד פעמיות, גם אם אתם אוהבים לקנות את הקפה שלכם בבית הקפה השכונתי או אפילו בארומה. טרנד הכוסות הרב פעמיות נכנס בהרבה מקומות שמעודדיים את הכוס האישית מהבית, חלק מבתי הקפה אפילו יתנו הנחה קטנה שתעודד אתכם להמשיך להיות ירוקים.
כוסות הנייר לא מתמחזרות לחלוטין והן ישארו פה עוד הרבה אחרי שאנחנו נעזוב. חלקן אכן עשויות מנייר אבל בשילוב של שכבת פלסטיק שעוזרת להן לשמור על החום והמשקה, מה שהופך את המחזור שלהן לקשה עד לא אפשרי כלל.
אנחנו ממליצים לקנות כוס מגניבה שאפשר לקחת לכל מקום ולהנות איתה מקפה חם ומפנק.

הנה כמה כוסות שלא תרצו להשאיר בבית:

ספל קפה
מחיר החל מ-28 ₪
לספל >>כוס תרמית של camelbakL
מחיר: 149 ₪
לכוס >>ספל גיבורי על עם מכסה עץ
מחיר החל מ-10 ₪
לספל >> ספל עשוי מאורז
מחיר: החל מ- 55 ₪
לספל >>

קופסאות קפה

הרבה חברות משווקות את הקפסולות שלהן או אפילו את הקפה נמס בקופסאות שלא ניתנות למחזור. אז מה כן ניתן לעשות איתן? DIY! כל מה שצריך זה קופסא, ציור של הילדים/ נייר עטיפה/ טפט או מפית, דבק ומספריים. גזרו את הנייר לפי מידות הקופסא, עטפו אותה והדביקו. הקופסא תוכל לשמש לעטים, טושים, משלוח מנות ואפילו לעציצים. ניתן לעשות פעילויות יצירה גם עם כל קופסא אחרת שכן מתמחזרת. אבל אנחנו תמיד מעדיפים שימוש חוזר שחוסך באנרגיה.מה לגבי מכונות הקפה עצמן?


גם פה החברות התחילו לייצר מכונות יותר אקולוגיות.
בנספרסו למשל, הוציאו את מכונת הקפה VertuoNext הידידותית לסביבה. המערכת החדשה עשויה מיותר מ- 50% חומרים ממוחזרים ואריזת המוצר עשויה מ-99.5% חומרים ממוחזרים.
עלות המכונה: החל מ-720 ₪
למכונה >>