איך בוחרים מאוורר תקרה -המדריך המלא

לילות הקיץ החמים הם תזכורת טובה לכך שצריך להתחדש במאוורר. יש לא מעט דברים שצריך לקחת בחשבון כשרוכשים מאוורר חדש- גודל החלל, איכות, עיצוב, עם שלט או בלי שלט, עוצמה ועוד. על הכל תוכלו לקרוא במדריך הבא.

כל הלילה מדליקים ומכבים את המזגן? אולי עדיף מאוורר! התקופה של לעלות על כסא כדי להדליק את המאוורר כבר לא פה, היום הרבה יותר פשוט – יש שלט בדיוק כמו של המזגן וניתן לשלוט בעוצמת המאוורר מהמיטה או מכל מקום אחר בבית. השימוש הפשוט, הרוח הנעימה והחיסכון באנרגיה הם מה שהופך את המאווררים למצרך חשוב בכל בית.

מה הדברים שצריך לדעת לפני קניית מאוורר תקרה:

גובה התקרה

כדי להתקין מאוורר תקרה רצוי שהתקרה תהיה גבוה יחסית. מטעמי בטיחות גובה התקרה צריך להיות לפחות 2.60 מטר למאווררי תקרה שאינם צמודי תקרה. בחנויות מסויימות ניתן להשיג גם מאווררים צמודי תקרה המתאימים לתקרה בגובה 2.50 מטר. בתקרות גבוהות מומלץ להתקין מאוורר שאינו צמוד תקרה כדי שפעילותו תהיה אפקטיבית כמה שניתן.

גודל המאוורר

התאמת גודל המאוורר לחלל החדר חשובה ביותר. מאוורר שמותקן בחלל שלא מתאים לו יעבוד בצורה לא יעילה וחבל. ביצועי המאוורר וגודלו צריכים להתאים לגודל החדר. לחדר בגודל של עד 13 מ"ר יתאים מאוורר תקרה בגודל 42-48 אינץ', לחדר בגודל של 13-30 מ"ר יתאים מאוורר תקרה בגודל של 52-56 אינץ', לחדר בגודל של 30 מ"ר ומעלה יתאים מאוורר תקרה בגודל 60 אינץ'.

כנפיים

יש המון סוגים של מאווררי תקרה עם כנפיים בכל מיני צורות, גדלים ועיצובים. ישנן כנפיים מעוגלות, כנפיים ישרות, כנפיים מחודדות ועוד. רוב מהמאווררים מגיעים עם 2-5 כנפיים אבל אל תפסלו מאוורר אם יש לו מעט או הרבה כנפיים, לפעמים זה רק פן עיצובי שלא מפריע ליעילות המאוורר.

שליטה

היום רוב המאווררים נשלטים ע"י מתג בקיר או שלט. במידה ומחליטים על מתגים בקיר של חדר השינה, מומלץ להתקין מתג בכניסה לחדר ואחד נוסף ליד המיטה כדי לאפשר נוחות מקסימלית. חשוב מאוד לפצל בין מתג התאורה למתג המאוורר כדי שתהיה אופציה לבחור בכל אחת מהפעולות בנפרד.

עיצוב

למרות שהם ממוקמים גבוה, מאווררי תקרה הם פריט עיצובי לכל דבר ויש להם נוכחות לא מבוטלת בחלל. ניתן להתאים את צבע וסגנון העיצוב של המאוורר לחדר בו הוא יותקן.
צבע גוף המנוע- ניתן לבחור את צבע גוף המנוע ממספר צבעים, בדרך כלל לבן, שחור וחום.
צבע הכנפיים- שחור, לבן או צבע עץ הם בדרך כלל צבעי הכנפיים הנפוצים.

מאוורר תקרה בחורף

האם ידעתם שאפשר להשתמש במאוורר תקרה גם בחורף? מאוורר תקרה אחראי על פיזור האוויר בחלל החדר, הוא אינו מפיץ קור או חום. בחורף, האוויר החם שיוצא מהמזגן או מגוף החימום עולה למעלה לתקרה והאוויר הקר נשאר למטה. כשהכנפיים של המאוורר מסתובבות עם כיוון השעות (ולא נגד כיוון השעון כמו בחודשי הקיץ) האוויר החם נדחף למטה ויוצר תחושה חמימה יותר בחדר. בצורה הזו תוכלו להוריד את עוצמת החימום ולחסוך בחשמל. כדי לעבור למצב חורף במאוורר התקרה, צריך לשנות את כיוון הסיבוב של הכנפיים. המאווררים היום משוכללים וניתן לעשות זאת בלחיצת כפתור.

מאוורר עם תאורה

מאוורר עם תאורה או מאוורר בלי תאורה? מומלץ לחשוב על האופציות הללו לפני הקניה. בחלק מהמאווררים תוכלו להוסיף תאורה ולשלוט בעוצמת האור, בכיבוי ובהדלקה עם שלט. התאימו את גודל התאורה ועוצמתה לחלל. בסלון לדוגמא תצטרכו תאורה יותר חזקה מבחדר השינה.

התקנה ואחריות

ההמלצה שלנו היא להזמין חשמלאי מוסמך שיתקין את מאוורר התקרה בביתכם. כך תדעו שהעבודה נעשית בצורה בטיחותית ללא סכנה של התחשמלות, נפילות וכדומה. חלק מהחברות מתנות את האחריות בכך שחשמלאי מוסמך יבצע את ההתקנה ולכן חשוב לקחת את זה בחשבון.


מחיר מאוורר

עלות התקנת מאוורר היא בין 250 ₪ ל-450 ₪.
מחיר של מאוורר תקרה נע בין 200 ₪ ל- 4500 ₪.

הנחות וקופונים למאווררים

שוק מאווררי התקרה מציע סוגים רבים של מאווררים. היום כבר אין צורך ללכת לחנות פיזית וניתן לקנות הכל באינטרנט. החנויות המרכזיות בהן תמצאו מאווררי תקרה הן- מאוורר תקרה בוואלה שופס, מאוורר תקרה בזאפ, מאוורר תקרה בלאסטפרייס, מאוורר תקרה ב K.S.P, מאוורר תקרה בגרו, מאוורר תקרה בשופ 5, מאוורר תקרה בליאור מוצרי חשמל ועוד.

קופונים הם כבר לא מילה גסה, היום כמעט כל החנויות מציעות קופון למאוורר תקרה או מאוורר תקרה במבצע כדי להביא כמה שיותר קונים לאתר. אנחנו ממליצים לעקוב בקאשיו אחרי כל המבצעים למאווררי תקרה. כך תוכלו להנות מהנחה בקופה ולחסוך כסף בכל קניה.

מאוורר תקרה חיצוני

מאוורר תקרה לגינה או לפרגולה הוא מוצר אמיד. הוא צריך "לשרוד" מצבים של שינויים במזג אוויר, רוחות, גשמים או ימים חמים ועדיין להמשיך לעשות את עבודתו בצורה טובה.

הדברים שחשוב לשים לב אליהם בעת בחירת מאוורר תקרה לפרגולה או לחצר:

* מאסיביות- המאוורר צריך להיות חזק ומאסיבי כדי שימשיך לעבוד גם במצבי קיצון.
* עיצוב- כשבוחרים מאוורר לבית משתדלים שהוא יתאים לחלל החדר. אותו הדבר במאוורר חוץ, התאימו אותו לעיצוב החיצוני, לצבעים ולאווירה הכללית של הגינה/הפרגולה.
* הפעלה בקלות- העדיפו לקנות מאוורר עם שלט שנוח וקל לתפעול בכל יציאה החוצה.
* תאורה- לפני הקניה החליטו אם תרצו מאוורר תקרה עם תאורה או שתעדיפו גוף תאורה נפרד.

מה לגבי מאוורר נייד?

היתרון במאוורר נייד הוא שניתן לשנות את המיקום שלו לפי הצורך, הוא זול יחסית למאוורר תקרה וניתן לאחסן אותו כשאין בו שימוש.
יש סוגים שונים של מאווררים ניידים כמו מאוורר מגדל, מאוורר רצפה, מאוורר עמוד, מאוורר תליה, מאוורר תעשייתי, מאוורר שולחן, מאוורר נטען ועוד.
לפני ההחלטה הלא זולה של רכישת מאוור תקרה חשבו האם מאוורר מגדל זול יכול לעשות את העבודה לא פחות טוב. אם יש לכם מקום אחסון, ייתכן שמאוורר רצפתי תעשייתי יצליח לעשות את אותה העבודה שמאוורר תקרה חיצוני יעשה או שאתם בכלל מעדיפים להתקרר עם מצנן אוויר.

מאווררים מומלצים:

מאורר תקרה 48 אינצ' נורות לד ושלט רחוק מבית Selmor

מתאים לחדרי שינה ומגורים
הפעלה עם שלט רחוקמחיר: 549 ₪

לפרטים וקניית מאוורר תקרה בסופר-פארם

מאוורר תקרה 52 אינץ' מבית Westinghouse

מתאים לחדרים בגודל עד 36 מ”ר
הפעלה באמצעות שלטמחיר: 1,555 ₪

לפרטים וקניית מאוורר תקרה  ב- K.S.P

מאוורר תקרה "44 כולל גוף תאורה מובנה מבית Star

מתאים לחדרי שינה סטנדרטיים וחדרי ילדים
הפעלה עם חוטי משיכה

מחיר: 346 ₪

לפרטים וקניית מאוורר תקרה בלאסטפרייס

 

מאוורר תקרה חוץ 52" ללא תאורה מבית Westinghouse

לשימוש חיצוני מקורה בלבד
הפעלה באמצעות שלטמחיר: 799 ₪

לפרטים וקניית מאוורר תקרה ב- LastPrice


מאוורר תקרה "42 שחור מבית ווסטינגהאוס

מתאים לחדרים בגודל 25 מ”ר
הפעלה באמצעות שלטמחיר: 1,193 ₪

לפרטים וקניית מאוורר תקרה ב- P1000
קניה קרירה ונעימה smile