ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא רשת הביטחון לנוסעים מחוץ לגבולות המדינה, בעיקר בפן הבריאותי ונותן כיסוי כספי עבור טיפולים רפואיים דחופים. על פניו רוב הסעיפים בתנאי הפוליסה של חברות הביטוח יראו לנו די דומים אבל זה לא בדיוק המצב. יש לא מעט הבדלים, בעיקר בתנאי הכיסוי, גובה הכיסוי, ההשתתפות העצמית ובשירות שמקבלים בזמן שצריך להפעיל את הביטוח בחו"ל.
בארץ ניתן לעשות ביטוח דרך חברות אשראי, חברות ביטוח או קופות החולים. קיים שוני בין החברות ולכן אנחנו ממליצים לערוך השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל לפני סגירת פוליסה ביטוחית.

תקופת הקורונה לימדה אותנו שכדאי לעשות ביטוח מקיף ועדיף כמה שבועות לפני הנסיעה. למרות שהקורונה כבר לא מפריעה לנו לטוס לרוב המדינות, עדיין קיימים מקרים של ביטולי טיסות ברגע האחרון, מדינות אדומות, מאומתים לקורונה, כניסה לבידוד במדינה אליה טסתם או הגרוע מכל- איבוד מזוודה. כל אלו ועוד יכולים להיות מכוסים בביטוח חו"ל משתלם שתרכשו ולכן כדאי לבדוק את פרטי הביטוח לעומק.

חפרנו, בדקנו והכנו בשבילכם רשימת טיפים, המלצות וכללים שיעזרו לכם לסגור ביטוח טיסות בביטחון ועם ידע בסיסי:


טיפים לביטוח חו"ל

1. רכשו את הביטוח הכי מוקדם שאפשר. סגרתם טיסה? אוטומטית רכשו ביטוח חו"ל ישר לאחר מכן. בדקו מה התקופה בה הביטוח נכנס לתוקף כדי שהביטוח באמת יהיה אפקטיבי. זה בעצם יבטח את העסקה שביצעתם וכך תהיו מבוטחים במקרה של ביטול טיסה, או כל שינוי בהתאם לתנאי הפוליסה שרכשתם.

2. וודאו שתקופת הביטוח תואמת את תקופת השהייה שלכם מחוץ לארץ. חוזרים כמה דקות אחרי חצות? זה נחשב יום נוסף בביטוח. במידה ותרצו להאריך את תקופת הטיול תמיד תוכלו להאריך גם את הביטוח בהתאם. במקרה של חזרה מוקדמת ניתן ליצור קשר עם חברת הביטוח ולסיים את הביטוח מוקדם יותר.

3. טסים לטיול של אחרי צבא עם טרקים ובאנג'י או סתם טיפוסים אתגריים? הוסיפו לביטוח הבסיסי כיסוי לפעילויות אקסטרים + חילוץ במקרה וחלילה יקרה משהו שמצריך את זה. חשוב לוודא לפני הטיסה שהכיסוי אכן כולל את הסעיפים הללו.

4. כיסוי מטען- פוליסות הביטוח הבסיסיות לרוב לא כוללות ביטוח כבודה ואם כן אז הוא מאוד בסיסי. אם אתם טסים עם חפצים יקרי ערך כמו מחשב, סמארטפון יקר, מצלמה ועוד, חשוב להרחיב את הכיסוי.

5. בדקו קצת על חברת הביטוח בה אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חו"ל. בדקו את הפייסבוק והתגובות שיש עליהם, האם הם עונים ללקוחות, האם יש הרבה תלונות וכדומה. חשוב מאוד לבדוק ששירות הלקוחות שלהם פעיל 24 שעות ביממה כדי שתוכלו לקבל עזרה בכל שעה.

6. בדקו והשוו, גם בביטוח טיסות ניתן ואף רצוי לערוך השוואת ביטוח טיסות בין החברות השונות, הפניקס ביטוח חול, הראל ביטוח חול, כללית ביטוח חול, ישרכארט ביטוח חול, מכבי ביטוח חול ופספורט קארד ביטוח חול הן רק חלק משלל חברות הביטוח בארץ. בקשו הצעת מחיר מלפחות 2 חברות שונות. בדקו אם יש קופון לביטוח חו"ל, הנחה או מבצע על ביטוחים. כך תוכלו לחסוך אפילו יותר.
בקאשיו תמצאו את מחשבון הביטוח שיעזור לכם לבצע השוואת ביטוח טיסות בקלות ובנוחות בין שלל חברות הביטוח בארץ. נכנסים למחשבון ביטוח חו"ל, ממלאים את הפרטים, בוחרים את הכיסוי הרלוונטי לחופשה ומקבלים הצעה לביטוח חול משתלם.

7. השתתפות עצמית - בביטוח חו"ל כמו בביטוחים אחרים יש השתתפות עצמית שצריך לשלם במקרה של הפעלת הביטוח. לרוב מדובר על כמה עשרות דולרים ולפעמים מאות, תלוי במקרה. בדקו מה עלות ההשתתפות העצמית, זה יתן לכם עוד פרמטר להשוואה בין הביטוחים השונים.

8. עדכנו את חברת הביטוח אם קיימת מחלה או שאתם מקבלים תרופות קבועות. חשוב שחברת הביטוח תדע אם יש לכם מצב רפואי קיים שדורש טיפול ואם אושפזתם לאחרונה. אם לא תיידעו את חברת הביטוח בסטטוס הרפואי שלכם הביטוח לא יכסה אתכם בזמן אמת.

9. רכשו את הביטוח המתאים ביותר ולאו דווקא את ביטוח חול הזול ביותר. רובנו בוחרים בפוליסות ביטוח שונות כמו גם בביטוח חו"ל לפי ההצעה הזולה ביותר. בביטוח טיסות זול חשוב לוודא שהפוליסה מתאימה לכם ונותנת מענה לכל הצרכים שלכם. רוב פרמיות הביטוח עומדות על כמה דולרים בודדים ליום לביטוח הבסיסי, זהו סכום זניח לעומת עלות הטיול בחו"ל.

10. תשלום ישיר לבית החולים או המרפאה. יש מספר חברות שמציעות העברת כספים בביט או כרטיס אשראי איתו ניתן לשלם על הטיפול הרפואי ללא צורך בהגשת תביעה וקבלת החזר רק לאחר החזרה לארץ. זה מקל על ההתעסקות מול חברת הביטוח וגם נותן לכם מענה מיידי במקרה של צרה, שימו לב שלפעמים ביטוח בחברה כזו יעלה קצת יותר כסף. בדקו אם הנוחות שווה את התוספת הכספית הזו.


לסיכום:
ביטוח נסיעות לחו"ל חשוב מאוד לכל מי שרוצה לטייל ולצאת מגבולות המדינה. מומלץ לבדוק את תנאי פוליסת הביטוח ולא לקפוץ ישר לחברת הביטוח שמציעה ביטוח חול הכי זול. קראו את האותיות הקטנות ושימו לב לגובה ההחזרים וההשתתפות העצמית. אם משהו משתבש בחופשה ואתם צריכים להפעיל את הביטוח, זכרו לתעד ולשמור את כל המסמכים שלכם ושל המלווים שלכם כדי שתוכלו לקבל את הפיצוי.

טיסה נעימה